Žárové zinkování

Žárové zinkování zajišťuje spolehlivě dlouhodobou protikorozní ochranu ocelových výrobků. Ocelové součásti očištěné od rzi, okují a nečistot se ponořují do roztaveného zinku, kde se na nich vytváří povlak slitiny železa a zinku s vrchní vrstvou čistého zinku. Výsledkem je stříbřitě šedý povrch, který chrání kov proti korozi spolehlivě dlouhá léta.


Fotogalerie
Přejít

Výstuže

Při použití rohových výztuží se pokuste zajistit, aby výztuž končila blízko příruby základního členu tak, aby zinek mohl odtékat okolo konce výztuže.

U výztuží I profilů a U profilů se ujistěte, zda jsou rohy výztuží seseknuté, aby byl zinku umožněn odtok.

Při použití vnějších vzpěr, např. mezi základnou a vertikálním členem, zajistěte, aby vzpěry byly zkosené tak, aby byl zinku z prostoru za vzpěrou umožněn odtok.

Při použití vnitřní přepážky např. u vyztužení krabice nebo uzavřeného čtyřúhelníkového prostoru jäklu se ujistěte, že jsou dostatečně zkosené rohy. U rozměrnějších jäklů je třeba spolu se zkosenými rohy použít vyztuž s centrálním otvorem. Nikdy nenavrhujte plochu, která by přehradila a uzavřela vnitřní průřez. Při zinkování to může být nebezpečné.

Při navrhování nebo konstrukcí rohových výztuží nebo podobných konstrukčních dílů dosáhnete při žárovém zinkování lepšího výsledku, pokud vyvrtáte díry v místech, které uvádí obrázek.


Kde nás najdete
GPS: 50°34'13.968"N 13°47'4.497"E