Žárové zinkování

Žárové zinkování zajišťuje spolehlivě dlouhodobou protikorozní ochranu ocelových výrobků. Ocelové součásti očištěné od rzi, okují a nečistot se ponořují do roztaveného zinku, kde se na nich vytváří povlak slitiny železa a zinku s vrchní vrstvou čistého zinku. Výsledkem je stříbřitě šedý povrch, který chrání kov proti korozi spolehlivě dlouhá léta.


Fotogalerie
Přejít

Přeplátování

Plošné přiléhající díly svařit dokola. Při velkoplošných zdvojeních materiálů provést odvětrávací otvory. Pohyblivé díly je třeba zinkovat odděleně a v nezinkovaném stavu zachovat vůli 2 mm.

Není vhodné svařovat díly s hodně rozdílnou tloušťkou základního materiálu. Předmět se může v zinkové lázni a během chlazení deformovat z důvodu rozdílných rychlostí ohřívání a chlazení.

Při svařování dvou rovinných ploch (jestliže uzavřená plocha dosáhne 70 cm2 a více) je nejlepší v jednom z dílů vyvrtat otvor, který odvzdušní uzavřený prostor. Jestliže díru nevyvrtáte, je velké nebezpečí prasknutí svaru z důvodu vlhkosti. Také je nebezpečí zatékání kyseliny do svaru a pak zpětného vytékání na pozinkovanou plochu a poškozování povlaku. Tomu se dá zabránit přerušovaným svarem, který umožní samodrenáž.


Kde nás najdete
GPS: 50°34'13.968"N 13°47'4.497"E